Týká se vás předčasný důchod?

V posledních letech došlo v oblasti důchodů k řadě významných změn. Proč má většina lidí  nižší státní důchod, než by tomu bylo v minulosti? A proč bude tento trend nadále pokračovat?

Odpovědí je několik:

  1. Prodlužuje se věk odchodu do důchodu, lidé jsou však unavení, a tak raději vstoupí do předčasného důchodu, který je pro ně finančně nevýhodný.
  2. Neustále se prodlužuje odchod do důchodu, věková hranice důchodu se odráží na ochotě a schopnosti realizovat na maximum pracovní úsilí a pracovní výkon.
  3. Mnoho lidí nenajde uplatnění, protože jim chybí energie a „drive“. Ve výkonnosti a schopnostech, které zaměstnavatelé požadují, prostě zvítězí mladší jedinci. Zájemce o práci se tak stane časem uchazečem o zaměstnání evidovaný na úřadu práce a po čase přemýšlející nad předčasným důchodem.

Předčasný důchod

Investování pro poklidné stáří by mělo hrát důležitou roli ve finančním plánování každé zodpovědné rodiny. Vzhledem k neustále se prodlužujícímu důchodovému věku je vhodné počítat s tím, že bude zřejmě  nutné odejít do finančně nevýhodného předčasného důchodu.

Kolik lidí bude ochotno pracovat ve věku nad 65 či 67 let? A kolik profesí to vůbec umožní?  Lidé jsou unaveni a nemají takovou výkonnost, jakou zaměstnavatel očekává. Proto začnpředčasný důchodou uvažovat, zda nevyužít možnosti předčasného důchodu. Sice je tento důchod díky krácení nízký, ale pro mnoho lidí je to řešení. Kolik lidí toho využívá je vidět za poslední roky na tomto grafu.

 

Myslím si, že i přes nižší výměr za předčasný důchod se může jednat o jisté řešení. Hodně ovšem záleží na tom, jak jste byli zodpovědní ve svém finančním plánování.

Vlastní spoření a investování je velmi důležité a právě tento přístup vám může pomoci v rozhodování. Až přijde daný čas udělat krok směrem k odpočinku, budete plně připraveni.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Renta pro život s.r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top

Poraďte se s námi, jak dosáhnout na vlastní rentu.

Chci se stát rentiérem »

Chcete vlastní rentu?