Důchod

Seznamte se s důchodovým online kontem

Česká správa sociálního zabezpečení umožňovala do nedávna jedinou formu, jak získat informace o evidovaných dobách a vyměřovacích základech u České správy sociálního zabezpečení. Šlo tak učinit pouze prostřednictvím pošty. Nyní však tento orgán přišel s novinkou - vše lze získat i online.

Odvádí za pojištění více OSVČ nebo zaměstnanec?

V poslední době se čím dál častěji objevují ve veřejném prostoru útoky na OSVČ, a to jak od politiků tak od odborářů. Server Podnikatel.cz proto s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR připravil srovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců mimo jiné také na sociálním a zdravotním pojištění. A jaké jsou výsledky?

Finanční rozdíly mezi mužem a ženou

Rozhořčila vás někdy nespravedlnost nad tím, že ženy si ve své kariéře obecně vydělají méně než muži? Měl by nás tento fakt znepokojovat? A jaké jsou rozdíly ve finančním myšlení obou pohlaví?

Kde se nacházíte na finanční mapě?

Než začne člověk činit rozhodnutí, měl by zvážit, jaká je jeho výchozí pozice. Musíme totiž vědět, odkud startujeme. A každý pro určení směru musí znát cíl. Jaký je ten váš?

Týká se vás předčasný důchod?

V posledních letech došlo v oblasti důchodů k řadě významných změn. Proč má většina lidí  nižší státní důchod, než by tomu bylo v minulosti? A proč bude tento trend nadále pokračovat?

Kdy chceme jít do důchodu?

To symoblizuje otázku pro každého z nás. Bohužel je však většina lidí stále závislá na podmínkách určených státem, takže sledují zprávy o zvyšování hranice pro odchod do důchodu a snižování výše důchodu. Což zaručeně nejsou pozitivní zprávy, že?

Rozdílný pohled na důchod ve světě

Co pro dnešní či budoucí důchodce znamenají hesla zabezpečení, důvěra a solidarita? Jsou to právě modly důchodců – očekávají zabezpečení, důvěřují státu, že jej dostanou a věří v solidaritu systému. Když do něj sami dávali, očekávají, že z něj i dostanou.

© Renta pro život s.r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top

Poraďte se s námi, jak dosáhnout na vlastní rentu.

Chci se stát rentiérem »

Chcete vlastní rentu?