Rady a tipy

Seznamte se s důchodovým online kontem

Česká správa sociálního zabezpečení umožňovala do nedávna jedinou formu, jak získat informace o evidovaných dobách a vyměřovacích základech u České správy sociálního zabezpečení. Šlo tak učinit pouze prostřednictvím pošty. Nyní však tento orgán přišel s novinkou - vše lze získat i online.

Daňové ráje se těší čím dál větší oblibě

V České republice působí v současné době zhruba třináct tisíc firem, jež mají vlastníka v některém z daňových rájů. Ročně tam putují miliardy, možná desítky miliard korun. Dokonce i z veřejných zakázek.

Sólo investor vs. kopírka indexů

Je lepší být sólovým hráčem a sám si sestavovat investiční portfolio, nebo se vyplatí spíše vsadit na investice prostřednictvím indexových fondů? Tato otázka dokáže rozvinout mezi aktivními investory vášnivou diskuzi s množstvím důvodů pro i proti.

Odvádí za pojištění více OSVČ nebo zaměstnanec?

V poslední době se čím dál častěji objevují ve veřejném prostoru útoky na OSVČ, a to jak od politiků tak od odborářů. Server Podnikatel.cz proto s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR připravil srovnání odvodů OSVČ a zaměstnanců mimo jiné také na sociálním a zdravotním pojištění. A jaké jsou výsledky?

Finanční rozdíly mezi mužem a ženou

Rozhořčila vás někdy nespravedlnost nad tím, že ženy si ve své kariéře obecně vydělají méně než muži? Měl by nás tento fakt znepokojovat? A jaké jsou rozdíly ve finančním myšlení obou pohlaví?

© Renta pro život s.r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top

Poraďte se s námi, jak dosáhnout na vlastní rentu.

Chci se stát rentiérem »

Chcete vlastní rentu?