Naplňují se vaše očekávání?

Cítíte se často nepochopení či ukřivdění? Měli jste očekávání, které se nenaplnilo a místo toho cítíte zklamání? Rozhodně nejste sami. 

Příklady ze života

Mnoho z nás v dětství dostalo jedničku a zvládlo těžkou písemku. S nadšením jsme běželi domů a chtěli se pochlubit a místo pochvaly jsme zjistili, že rodiče nemají na čas nebo to berou jako samozřejmost. A místo sdílení radosti jsme dostali do ruky koš či jiný úkol.

Jak jste se cítili? Asi dost špatně. Vše bylo totiž důležitější než váš úspěch!

Dalším příkladem může být úspěch v práci či podařený obchod. Chtěli jste tuto událost oslavit s partnerem či partnerkou, ale mnohem důležitější pro partnera byla jeho/její práce či televizní program.

Jak jste se cítili tentokrát? Opět ne příliš dobře.

A takových událostí je v životě nespočetně. Jaké stopy to zanechá v mysli, jaké programy to v naší hlavě vytvoří? Pro vás jsou to ty důležité momenty, protože to tak cítíte, ale jiní to vidí jinak.

Proč si tyto události pamatujeme

Nic z toho se nedá vrátit. Události prostě prošly a své stopy zanechaly. Jde to z hlavy dostat pryč? No až ztratíte paměť tak asi ano. Ale proč si člověk pamatuje zrovna takové události a zkušenosti?

Protože neúspěch snáší daleko hůře než úspěch. Protože zradu a nepochopení nechceme zapomenout. Bereme ji jako křivdu a čekáme, že to tomu protějšku „dojde“. Ale co se stane, když mu to nedojde?

Stále se cítíme nepochopení a ukřivdění, aniž bychom si to nahlas přiznali. Ani si to neuvědomujeme, ale je to uvnitř nás. Rodič či náš partner nás má rád, o tom není pochyb. Ale stejně někdy znovu nastane okamžik, kdy vše vyplyne na povrch, jako kdyby to bylo nedávno. Je to vše uložené v naší mysli. A když danou situaci zmíníme, tak se znovu potkáme s nepochopením, protože daný protějšek si to vůbec nepamatuje. A jsme opět frustrováni.

Děláte své činy z vděku?

Chcete se někomu zavděčit? Je to ta správná motivace pro naše činy a konání? Vděčnost je úžasná emoce. Ano buďme vděční za každé ráno, za každý úsměv, za každý i sebemenší úspěch. Ale nestanovujme si očekávání. Očekávání je totiž program, který má jen dvě cesty … naplnění nebo zklamání.

Když 10 let neběháte a rozhodnete se začít běhat, tak dle předchozích zkušeností očekáváte, že to v pohodě zvládnete. Ale co se stane? Vyběhnete a hned za rohem se zadýcháte a svůj cíl nesplníte. Okamžitě naskočí program zklamání z toho, že jste selhali.

Nejsme vděční vůbec za to, že jsme se rozhodli a udělali „akci“, vyběhli s chutí to dokázat.

Očekávání souvisí s vytrvalostí

Kdo je vytrvalý, tak očekává naplnění svého cíle, ale dá mu ČAS! Přesně tak to chodí v životě peněz. Mějte očekávání, ale buďte vytrvalý na své cestě investování.

Buďte vděční za příležitosti, které vám v životě nastanou a které vám dají možnost své bohatství zvětšovat.

Řiďte se těmito 5 pravidly:

  • Buďte BOHATÍ!
  • Dosáhněte svého vítězství a važte si sama sebe!
  • Připomeňte si, co se Vám povedlo!
  • Připomeňte si, za co jste vděční!
  • Připomeňte si, čeho si vážíte!

Jedině tak můžete být v životě šťastní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Renta pro život s.r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top

Poraďte se s námi, jak dosáhnout na vlastní rentu.

Chci se stát rentiérem »

Chcete vlastní rentu?