Kde se nacházíte na finanční mapě?

Než začne člověk činit rozhodnutí, měl by zvážit, jaká je jeho výchozí pozice. Musíme totiž vědět, odkud startujeme. A každý pro určení směru musí znát cíl. Jaký je ten váš?

Jasný cíl

Takové malé zamyšlení a rekapitulace svého stavu, majetku a směru se určitě sejde. Pak je možné svůj cíl neminout, když víme, jakými prostředky můžeme zamířit.

Jdete si za svou finanční vizí. Chcete finanční nezávislost, svobodu a pohodu. A víte, kolik financí vám na splnění jednotlivých cílů postačí?

Jistota ve stáří

Největším cílem každého člověka není mít dům s bazénem a nové auto. Spíše bychom se měli soustředit na zajištění se na stáří. Pokud začnete tvořit majetek pro poklidný důchod, zvládnete si po cestě splnit i menší cíle . Splnění největšího cíle – zabezpečení se na stáří – nepůjde bez financí a využití těch správných nástrojů.

Cílem je vybudovat si majetek, aby z něj plynula renta ve výši minimálně 10 000 Kč měsíčně od 65. roku věku.

Kdy začnete investovat

Pokud začneme investovat v různém věku, bude start odlišný. Ale také částkrentay budou odlišné. Čím kratší je doba investování, tím vyšší částka vyžaduje splnění výše zmíněného cíle.

Nyní se podívejme, kolik peněz v jakém okamžiku života je nutné začít odkládat a investovat každý měsíc, abychom dokázali vybudovat rentu. Rentu, kterou budete čerpat v období svého stáří a která vám zabezpečí úhradu životních nákladů.

Pro tento výpočet byly použity finanční nástroje, které opravdu slouží k budování renty. Za ty v žádném případě nepovažuji penzijní spoření či staré připojištění, stavební spoření ani investiční životní pojištění.

I když by to mohlo být kontroverzní téma, chci jen říct, že málo výnosné produkty i přes státní podporu neudělají v rámci svého zhodnocení práci tak, jako jiné produkty. U IŽP je problém nákladovost produktu, která vám vezme sílu pro finanční zhodnocení. Bohužel výkonnost produktu nikdy nedožene vydané náklady ve formě předplacených poplatků.

Kolik peněz odkládat

A víte tedy, kolik budete potřebovat peněz pro své zabezpečení ve stáří? Možná je pro Vás 10 000 Kč měsíčně málo. A já s Vámi souhlasím.

životní mapa

Protože pokud pominu to, že případný státní důchod budu brát spíše jako bonus, tak se s částkou 10 000 Kč měsíčně vyžít nedá.

Pokud je vám například 40 let a chcete mít rentu 30 000 Kč, tak je nutno odkládat třikrát 2 150 Kč, tj. skoro 6 500. Kč měsíčně.

Vždyť to není mnoho. Pokud 25 let spořím 6 500 Kč a pak 30 let vybírám 30 000 Kč měsíčně, je to přece super.

Máte trochu více jasno, kde se na časové ose nacházíte?

Jak na rentu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© Renta pro život s.r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top

Poraďte se s námi, jak dosáhnout na vlastní rentu.

Chci se stát rentiérem »

Chcete vlastní rentu?